Beauty Manager Coach - kierunek Akademii Beauty Coach Academy

Żyjemy w czasach nieograniczonych możliwości i łatwej dostępności niemalże do wszystkiego. Branża beauty przeżywa swój prawdziwy rozkwit. Klienci coraz chętniej i coraz liczniej korzystają z różnych zabiegów pielęgnacyjnych, upiększających, z medycyny estetycznej oraz spa.

Jeśli Twoją pasją jest kosmetologia, to masz ogromne szczęście, bo ludzie Cię potrzebują. Gorsza wiadomość jest taka, że salony piękności każdego roku wyrastają jak grzyby po deszczu. A przetrwa z nich wszystkich tylko jakiś niewielki procent. Statystyki są nieubłagane. Wiele beauty biznesów upada jeszcze przed swoimi piątymi urodzinami.

Dlatego jeśli przymierzasz się do otwarcia własnego salonu lub jesteś w trakcie jego prowadzenia, warto poznać cechy, które sprawiają, że dany salon przyciąga, zachęca, sprawia, że klient nie tylko go zapamiętuje i odwiedza, ale także poleca go swoim znajomym i wciąż do niego wraca.

1

Recepcja

To szczególne miejsce w każdym salonie. Powinna wyglądać profesjonalnie, schludnie, nowocześnie. Osoba, która ją obsługuje powinna być przyjazna, otwarta i obeznana w ofercie salonu. To do recepcjonistki klienci kierują swoje zapytania. To ona jest pierwszą osobą, z jaką klient ma styczność i która może go zachęcić do pierwszej i kolejnych wizyt lub wręcz przeciwnie. Klient już od wejścia powinien być zauważony, mile powitany. Recepcjonistka powinna mu zaproponować kawę, mały poczęstunek. Jej miła aparycja i zdolności organizacyjne to podstawa.

Przeczytaj również:

2

Wystrój

Wiele salonów piękności ma to do siebie, że wyglądają bardzo podobnie. Nie ma w nich nic godnego zapamiętania. A to właśnie unikalne cechy, takie jak wyjątkowe oświetlenie, piękna kanapa, rzadko spotykane dodatki, tworzą coś w rodzaju miłych skojarzeń. A to może przełożyć się na postrzeganie salonu przez klienta jako jedynego w swoim rodzaju. Czystość i jasne, barwy, lśniące podłogi i lustra to coś, co powinno być standardem. Pomyśl o jakiś ocieplających wizerunek materiałach, zadbaj o wrażenia estetyczne. W końcu miejsce, gdzie przywraca się piękno ludziom, samo w sobie powinno cieszyć oko.

3

Relaks

Drugim kryterium, jaki deklarują klienci odwiedzający salony piękności, poza rzecz jasna zadbaniem o swój wygląd i zdrowie jest właśnie potrzeba błogiego relaksu. Miejsce, gdzie klient czeka na swój zabieg powinno temu sprzyjać. Wygodna kanapa lub fotele, aktualna prasa, katalogi z Twoją ofertą, woda, kawa, ciasteczka, klimatyczna, niezbyt głośna muzyka. To wszystko sprawi, że klient poczuje się swobodnie i miło. Bardzo ważny jest też cały rytuał podczas zabiegu. Musisz nauczyć się wyczuwać, czy Twój klient ma ochotę na rozmowę, czy woli odpoczywać w pełnym milczeniu.

4

Poczucie bezpieczeństwa

Na atrakcyjność Twojego salonu beauty wpływa nie tylko poziom zaspokojenia potrzeb i zadowolenia klienta, ale także to, czy czuje się w danym miejscu bezpiecznie. Dlatego tak ważna jest edukacja, podwyższanie kompetencji przez Ciebie i Twoich pracowników oraz znajomość zagadnień psychologicznych, które są niezbędne w obsłudze i komunikacji z klientem. Kosmetolog, który jest postrzegany jako ekspert, budzi zaufanie i sprawia, że klient nawet jeśli ma obawy, związane z danym zabiegiem, to znikają one w okamgnieniu.

5

Dobry marketing

Marketing to coś, na czym nie warto oszczędzać. W dobie tak ogromnej konkurencji, bez promowania swojego salonu, ciężko Ci będzie dotrzeć do wielu klientów i zwrócić uwagę na swoją ofertę. Musisz dać się znaleźć, pokazać się światu. Profesjonalna, atrakcyjna i przejrzysta strona internetowa to podstawa. Bardzo ważne są również Twoje profile w mediach społecznościowych, wygląd broszur reklamowych, voucherów, oprawa graficzna wszelkich materiałów promocyjnych. Nie zapominaj też o swojej misji i haśle przewodnim, które powinno towarzyszyć wszelkim Twoim działaniom marketingowym.

Co dalej?

Chcesz dołączyć do Beauty Coach Academy?

Zainwestuj w siebie, swój rozwój i swój biznes. Nie czekaj dłużej!

Zadzwoń do nas: + 48 795 008 408

Napisz: styl@justynabielenda.pl

Dowiedz się, jak zrobić ten pierwszy krok, by zmienić swoje życie!

Wypełnij formularz zgłoszeniowy – BIELSKO-BIAŁA, GDAŃSK, WARSZAWA, ONLINE >>> klik

Więcej info beautyrozwoj.pl